Hindi

Hindi

Hindi to malutka suczka. Mieszka u nas od stycznia 2019 r. Trafiła do nas wraz kilkunastoma innymi pieskami z dzikiego przytuliska. Mieszkały u pani, która przez wiele lat przygarniała psy, niestety nie dbała o leczenie, szczepienia i sterylizacje. Niechętnie korzystała z oferowanej pomocy, trzeba było przekonywać ją do każdego zabiegu lub szczepień, ukrywała suczki w ciąży, nie chciała oddawać do adopcji szczeniaków. Pomimo tych trudności udało się niektórym pieskom pomóc wcześniej. Po śmierci opiekunki schronisko musiało zabezpieczyć pozostałe zwierzęta. Psy były dzikie i wystraszone. Tam gdzie mieszkały miłości nie zaznały. Jadły co akurat było, a jak było za mało, to szły na wieś i zdobywały pożywienie. Gdy do nas trafiły mogły się najeść wreszcie do syta. Jednak na ich zaufanie trzeba było sobie zapracować. Jedna z wolontariuszek podjęła się trudnego zadania jakim było oswojenie tych dzikusków. Jedne pieski robiły postępy szybciej, inne wolniej, ale obecnie wszystkie mają bardzo dobry kontakt z wolontariuszką i już możemy je polecić do adopcji doświadczonym opiekunom. Wiele czworonogów z tej gromady znalazło już wspaniałe domy.

Hindi to około 8- letnia dziewczynka. Jest bardzo nieufna do obcych osób, często się wycofuje i kuli ze strachu. Potrzebuje sporo czasu, aby ktoś zdobył jej zaufanie. Na spacerki chodzi bardzo chętnie z naszą wolontariuszką. Delikatnie przyjmuje smaczki. Trzeba przy niej wszystko robić delikatnie i spokojnie, aby się nie wystraszyła. Nowi opiekunowie muszą być przygotowani na dłuższy proces poznawania suczki.

Hindi zamieszkała w domu tymczasowym u naszej wolontariuszki. Dużo się zmieniła od pobytu w schronisku. Jest wesoła, energiczna, chętnie chodzi na spacery. Uwielbia towarzystwo człowieka, czasem posikuje z radości. Trzeba być wobec niej delikatnym. Bardzo chętnie zjada smaczki, nie ma też żadnego problemu z jedzeniem. Najlepiej, żeby zamieszkała w domu bez dzieci. Jak już kogoś pokocha to bezwarunkowo i na całe życie 🙂