Podsumowanie akcji „Psu na Budę” 2023

Podsumowanie akcji „Psu na Budę” 2023

W tegorocznej akcji „Psu na Budę” wzięły udział szkoły i przedszkola z naszej okolicy – razem było ich około 20. Większość z tych placówek wspiera nasze schronisko regularnie, ale niektóre z nich wzięły udział w tej akcji po raz pierwszy. Bardzo cieszymy się, że uczniowie, nauczyciele oraz rodzice tak chętnie popierają zbiórki dla podopiecznych naszego schroniska.

W ramach akcji w każdej szkole i przedszkolu została przeprowadzona zbiórka karmy oraz innych akcesoriów potrzebnych w schronisku. Udało się uzbierać naprawdę pokaźną ilość. Otrzymaliśmy około 4500 kg karmy dla psów i kotów, ponad 5 tysięcy złotych i bardzo dużo kocyków, środków czystości, smyczy itp. Prowadziliśmy także prelekcje, których celem jest opowiedzenie o tym jak wyglądają realia w schronisku, jak funkcjonuje takie miejsce albo co jest najbardziej potrzebne. Zależy nam na tym, żeby świadomość ludzi, a zwłaszcza tych najmłodszych, na temat opieki nad zwierzętami była coraz większa. Cenimy chęć pomocy i zaangażowanie, z jakim spotykamy się podczas tego typu akcji.

Czasami placówki decydują się na przyjazd do nas, żeby dostarczyć dary oraz osobiście zobaczyć jak wygląda nasze schronisko. Dzieci i młodzież chętnie wychodzą na spacer ze zwierzakami, oczywiście pod opieką osoby dorosłej. Lubią także spędzać czas w kociarni i wygłaskać koteczki, które są spragnione kontaktu z człowiekiem. Nieraz pomagali nam też w drobnych pracach porządkowych.

Głównym punktem podsumowania jest ogłoszenie wyników. Tak jak w poprzednich latach mamy trzy pierwsze miejsca – w kategoriach: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa i przedszkole. W tym roku zwycięzcami są:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieńsku

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

Przedszkole „Pajacyk” w Zgorzelcu

Dziękujemy każdemu, kto wziął udział w tej akcji i okazał serce bezdomnym zwierzakom. Zapraszamy do odwiedzania schroniska nie tylko z okazji takich akcji, pieski i kotki przez cały rok będą szczęśliwe i wdzięczne, gdy ktoś poświęci im trochę czasu.